"Nieskończoność niejedno ma imię"

30 XI 2015 r. gościliśmy w szkole absolwenta naszego liceum pana Mateusza Woronowicza, który jest asystentem na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku. W spotkaniu brali udział uczniowie klas matematycznych II b i III b.

Podczas wykładu o intrygującym tytule "Nieskończoność niejedno ma imię" przenieśliśmy się w świat prawdziwej matematyki. Uczniowie usłyszeli między innymi o przeliczalności zbiorów, o tym, że moc zbioru liczb naturalnych parzystych jest równa mocy zbioru liczb  naturalnych nieparzystych i mocy zbioru liczb naturalnych, co intuicyjnie wydaje się niemożliwe.

Mam nadzieję, że wykład zachęcił uczniów do zgłębiania wiedzy matematycznej.

Grażyna Kazimierowicz
nauczyciel matematyki