Stop dyskryminacji

Stop dyskryminacjiNasza szkoła uczestniczy w projekcie STOP DYSKRYMINACJI prowadzonym w ramach Kampanii Amnesty International. Szkolny Klub AI, który uczestniczył w warsztatach RAZEM MAMY SIŁĘ STOP DYSKRYMINACJI zorganizował w dniu 16 listopada 2015 roku Międzynarodowy Dzień Tolerancji, na którym zaprezentował wyniki przeprowadzonej wcześniej ankiety dotyczącej wiedzy na temat tolerancji i akceptacji.

Ankieta wykazała potrzebę dialogu i dyskusji na temat różnic między tolerancją a akceptacją ze względu na mylenie tych pojęć. Zorganizowano również konkurs na ulubione hasło lub cytat o tolerancji.

Kontynuacją akcji była SZKOLNA NOC FILMOWA, która odbyła się 20-21 listopada. Główną atrakcją był pokaz filmów dotyczących nierównego traktowania ze względu na sytuację materialną, pochodzenie czy niepełnosprawność. Przerwy między pokazem filmów wypełniano dyskusją na temat TOLERANCJI I AKCEPTACJI.

Opiekę nad uczniami sprawowały zawsze pełna dobrego humoru Pani Grażyna Laszuk i opiekun szkolnego klubu AI Jolanta Czołpińska. Gościem honorowym była Pani Dyrektor, która aktywnie wspierała nas w dyskusji i nie pozwoliła zasnąć.

W trakcie nocy nie zabrakło dobrej zabawy i wspólnego biesiadowania. Wszystkim uczestnikom NOCY FILMOWEJ Serdecznie DZIĘKUJEMY.

Obecnie w ramach projektu przeprowadzono 5 listopada w klasie I A/E i 19 listopada w klasie I B/C warsztaty edukacyjne dotyczące Praw Człowieka, Równości, Stereotypów i Dyskryminacji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za aktywny w nich udział.

Projekt zbliża się ku końcowi. Przed nami warsztaty w klasie I d i zakończenie działań akcją promowania zachowań antydyskryminacyjnych w szkole oraz wręczenie nagrody za najlepsze hasło lub cytat o tolerancji.

Szkolna grupa Amnesty International