Odkrywcy Diamentów w naszej szkole

Pani Agnieszka Mońko oraz Mateusz Bajko podczas spotkania z uczniamiW dniu dzisiejszym 25.05.2018 mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole koordynatora projektu Politechniki Białostockiej „Odkrywcy Diamentów” - panią Agnieszkę Mońko oraz Mateusza Bajko – absolwenta naszego liceum – współtwórcę projektu Anima, o którym pisaliśmy już na naszej stronie (Oddaj swój głos na Mateusza i jego zespół).

Pani Agnieszka zachęcała uczniów do zgłaszania innowacyjnych projektów uczniowskich do Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów, które może przyznać środki finansowe na ich realizację (zakup części i usług oraz sfinansowanie uczestnictwa w zawodach czy konkursach). Mateusz opowiedział uczniom o swoich doświadczeniach związanych z realizacją projektu Anima. Udzielił słuchaczom cennych wskazówek dotyczących poszukiwania sponsorów na realizację ciekawych pomysłów. Zapoznał się z projektem Jakuba Kozłowskiego i Konrada Horczaka, który zdobył I miejsce w konkursie organizowanym przez Uniwersytet w Białymstoku. Pisaliśmy o tym w artykule „Okazali się najlepsi”. Zachęcał ich do rozwijania tego projektu, zgłaszania go do konkursów organizowanych przez inne podmioty, które mogą być nim zainteresowane. Ze swojej strony obiecał uczniom naszej szkoły wsparcie, polegające na wskazaniu instytucji organizujących konkursy, których celem jest poszukiwanie talentów, przygotowanie prezentacji promującej produkt oraz wszelkie wsparcie merytoryczne.

W spotkaniu brali udział uczniowie klasy politechnicznej II B oraz klasy politechniczno-medycznej I BC, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali naszych gości.

Organizator spotkania
nauczyciel informatyki