Piotr Ryszkiewicz stypendystą Prezesa Rady Ministrów

Sukces wydaje się być w dużej mierze
kwestią wytrwania, gdy inni rezygnują.”

William Feather

Stypendysta Prezesa Rady MinistrówPiotr Ryszkiewicz, uczeń klasy IIc Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce został stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Pamiątkowy dyplom, potwierdzający uzyskanie tego tytułu, odebrał podczas wojewódzkiej gali, która odbyła się 3 listopada 2015 r. w VI Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się nie tylko stypendyści, lecz również dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice. W imieniu Prezesa Rady Ministrów stypendia wręczyli wicewojewoda podlaski Wiesław Żyliński i podlaski kurator oświaty Jerzy Kiszkiel.

Po uroczystym wręczeniu dyplomów głos zabrał Piotr Ryszkiewicz, który w imieniu zaproszonych uczniów podziękował za to zaszczytne wyróżnienie reprezentantom władz państwowych i oświatowych. W swoim wystąpieniu podkreślał, że przed współczesną szkołą zostało postawione bardzo trudne zadanie – wychowanie młodego pokolenia, będącego nadzieją przyszłości narodu, w epoce globalizacji, upadku tradycyjnych wartości i norm moralnych, bezkrytycznego dążenia do postępu. Dziękował nauczycielom, bez wsparcia których nie byłby możliwy żaden uczniowski sukces:

To właśnie oni zaszczepili w nas swoją pasję do nauki, dzielili się swoimi doświadczeniami, w chwilach słabości motywowali do jeszcze większego wysiłku. Zachęcali, byśmy wykorzystali zdobyte umiejętności na kolejnych etapach edukacji, a następnie w życiu zawodowym.

Zwracając się do wyróżnionych uczniów zwrócił uwagę na to, co łączy tych, którzy znaleźli się w gronie najlepszych:

W swoim życiu staramy się jak najlepiej wypełniać powierzone nam zadania. Wytrwale dążymy do ciągłego wzbogacania swojej osobowości, rozwijania zainteresowań i poszerzania zdobywanej wiedzy. Łączy nas zaangażowanie w to, czego się na co dzień podejmujemy, wytrwałość i pracowitość. Największym szczęściem, jakie może nas spotkać, jest dalsze rozwijanie naszych pasji. Dobrze, że są obok nas osoby, które wierzą w nasze możliwości, wspierają nas, również materialnie i umożliwiają dalsze samodoskonalenie.

Jego przemówienie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest przyznawane uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. W minionym roku szkolnym Piotr Ryszkiewicz uzyskał średnią ocen 6,0. Ponadto odniósł liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Do jego najważniejszych osiągnięć należą m.in. uzyskanie tytułu Finalisty XXX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Finalisty XIV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Polska Piastowska”, wyniku wyróżniającego w XLVI Olimpiadzie Języka Rosyjskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrektor i nauczyciele Liceum Ogólnokształcącego
im. Mikołaja Kopernika w Sokółce