Powiatowy Konkurs Plastyczny „Mikołaj Kopernik i wszechświat czyli wszystko co w naszej galaktyce”

Powiatowy Konkurs PlastycznyW konkursie wzięło udział 56 uczniów. Konkurs został przeprowadzony w trzech kategoriach wiekowych:
- „Młodzik” – uczniowie kl. V i VI szkół podstawowych,
- „Gimnazjalista” – uczniowie gimnazjów kl. I – III,
- „Licealista” – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

Na konkurs wpłynęło 57 prac. W konkursie wzięły udział następujące szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 w Sokółce, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Sokółce (Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum nr 2), Zespół Szkół Integracyjnych w Sokółce (Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 3 ), Zespół Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej, Gimnazjum nr 1 w Sokółce, Gimnazjum w Krynkach oraz Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Sokółce. Najwięcej prac na konkurs dostarczyła Szkoła Podstawowa w Dąbrowie Białostockiej – 18 oraz Gimnazjum w Krynkach – 8.

Jury w składzie: Eugenia Garbuz, Małgorzata Kułakowska, Jolanta Zielenkiewicz, Danuta Lewczuk przyznało następujące nagrody:

KategoriaMłodzik

I miejsceKlaudia Nasiadko ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej,
II miejsceNatalia Popławska ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce
III miejsceZuzanna Kułak ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej.

Wyróżnienia:

1. Anna Baranowska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce,
2. Ines Stremkowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej,
3. Sylwia Sapkowska ze Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej.

KategoriaGimnazjalista

I miejsceDominika Jurczenia z Gimnazjum w Krynkach,
II miejsceMagda Kaczmarczyk z Gimnazjum w Krynkach,
II miejsceZuzanna Ciesnowska z Gimnazjum nr 1 w Sokółce,
III miejsceKatarzyna Glińska z Gimnazjum nr 1 w Sokółce.

Wyróżnienia:

1. Karina Miron z Gimnazjum nr 2 w Sokółce,
2. Anna Mikiciuk z Gimnazjum w Krynkach,
3. Augustyn Jackiewicz z Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi

KategoriaLicealista

I miejsce – Natalia Głódź z kl. IIae z LO w Sokółce,
II miejsce – Natalia Śliż z kl. IIId z LO w Sokółce,
III miejsce – Daria Chrzanowska z kl. Ic z LO w Sokółce.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach.
W podsumowaniu konkursu uczestniczył również wiceburmistrz Sokółki pan Adam Kowalczyk, który gratulował i wręczał uczniom nagrody.

Podziękowania

Dyrekcja Zespołu Szkół w Sokółce Iwona Grzybowska i organizator konkursu Danuta Lewczuk – nauczyciel geografii bardzo dziękują sponsorom za ufundowane nagrody w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Mikołaj Kopernik i wszechświat czyli wszystko co w naszej galaktyce”.

Sponsorzy nagród to:

1. Starosta Sokólski – Piotr Rećko, który ufundował nagrody dla uczniów liceów oraz nagrody pocieszenia dla uczestników konkursu.
2. Burmistrz Sokółki – Ewa Kulikowska, która ufundowała nagrody dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

Dyrektor Zespołu Szkół - Iwona Grzybowska
Danuta Lewczuk – nauczyciel geografii