Ślubowanie klasy I d

batch DSC03273W przededniu obchodów 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie klasy I D o profilu mundurowym. W obecności kolegów, rodziców oraz zaproszonych gości nasi uczniowie złożyli obietnicę, że będą „…strzec patriotycznej spuścizny przekazywanej przez poprzednie pokolenia, z zapałem i wiarą jednoczyć siły dla dobra Szkoły, Miasta i Ojczyzny”.

Po ślubowaniu uczniowie zaprezentowali krótki pokaz musztry poprowadzony przez ich starszego kolegę z klasy III D – Artura Jelskiego.
Słowa uznania oraz gratulacje młodym ludziom złożył między innymi Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz .

„Jesteście młodymi ludźmi, składającymi dzisiaj ślubowanie, ale chcę zaznaczyć, że bierzecie pełną odpowiedzialność za słowa, które przed paroma minutami tutaj padły. Ten tekst powinien być zawsze w waszych sercach, słowa powinny być mottem i wskazówką w dalszej drodze nauki i życia..”

Po pokazie musztry odbył się także krótki koncert piosenek o tematyce patriotycznej przygotowany przez klasę II D. Burzliwe dzieje walki o wolność przypomniały pięknie śpiewające dziewczyny - Weronika Słoma z klasy I A , Karolina Onoszko z klasy III B i Patrycja Biziuk z II D. O oprawę multimedialną uroczystości zadbali uczniowie klasy III B: Jakub Dzienis, Przemek Boćkowski, Michał AmielańczykKarol Woronowicz.

Niech to ślubowanie i piosenki będą wyrazem naszej pamięci o tych, którzy nie tylko żyli i pracowali dla swojej ojczyzny, ale nade wszystko oddali za nią swoje życie.