Spotkanie z Panem Piotrem Biziukiem

spotkanieDnia 04.10.2017r. uczniowie klasy IIA w czasie lekcji edukacji medialnej uczestniczyli w spotkaniu z założycielem portalu isokolka.eu – p. Piotrem Biziukiem. Tematem spotkania było przede wszystkim dziennikarstwo. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy przygotować się do tego zawodu, zapoznali się też z podstawowymi elementami prawa autorskiego i prasowego, których znajomość jest niezbędna w pracy dziennikarza.

Pan Piotr opowiedział nam o tym, jak powinno się napisać dobry artykuł oraz jak przyciągnąć uwagę odbiorców, uświadomił nam także, na jakiej zasadzie działają portale społecznościowe. Poruszyliśmy sprawę reklam pojawiających się w większości witryn. W czasie spotkania padały pytania na temat prasy i innych mediów.

Dzięki odwiedzinom dziennikarza poszerzyliśmy swoja wiedzę na temat mediów .

Przemek Dębski IIA