Sukcesy uczniów sokólskiego LO

10 marca 2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbyła się IX Edycja Wojewódzkiego Konkursu „Mistrz Gramatyki Języka Rosyjskiego 2016”. Do pisemnego testu kompetencji językowych przystąpiło w tym roku około stu uczestników, z czego niemal czterdziestu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Wśród nich jednym z najlepszych okazał się Piotr Ryszkiewicz – uczeń klasy IIc Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce, który zajął III miejsce, dystansując niemal wszystkich rywali z najlepszych białostockich ogólniaków. Oprócz Piotra, w konkursie tym wzięli również udział inni uczniowie naszej szkoły – Urszula Głódź (kl. IIId) i Paweł Jacewicz (kl. IIIb), którzy osiągnęli dobre wyniki.

Konkurs jest adresowany do uczniów chcących sprawdzić swój poziom znajomości zasad gramatyki języka rosyjskiego oraz zmierzyć się z rówieśnikami z innych szkół i jest organizowany w dwóch kategoriach – oddzielnie dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorzy przyznają, że z roku na rok poziom trudności testu jest coraz wyższy. Mimo to konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem.

5 marca 2016 r. w siedzibie Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się eliminacje okręgowe XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego. Do etapu okręgowego zostało zakwalifikowanych 34 uczniów z województwa podlaskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki w przeprowadzonym w grudniu etapie szkolnym. Wśród nich znaleźli się Piotr Ryszkiewicz (kl. IIc) oraz Urszula Głódź (kl. IIId). Wykazali się oni wiedzą wykraczającą poza wymagania podstawy programowej przewidziane dla liceum i dobrze wypadli na tle innych uczestników.

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Piotr Ryszkiewicz
uczeń klasy IIc