Sukcesy uczniów naszego liceum w IV Podlaskim Konkursie Chemicznym

Aleksandra Giba i Piotr RyszkiewiczPodlaski Konkursu Chemicznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany jest przez Instytut Chemii Uniwersytetu w Białymstoku. W tym roku odbyła się jego IV edycja. Celem konkursu to zarówno rozwijanie zainteresowania chemią jak i poszukiwanie uzdolnionej młodzieży. Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap odbył się w naszej szkole 16 grudnia. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszej szkoły. Po weryfikacji prac przez pracowników uczelni do finału konkursu awansowały 2 osoby: Piotr Ryszkiewicz oraz Aleksandra Giba, uczniowie kl. IIIC.

Drugi etap konkursu odbył się 18 lutego w Instytucie Chemii UwB. Piotr Ryszkiewicz uzyskał zaszczytny tytuł LAUREATA, natomiast Aleksandra Giba – tytuł FINALISTY.

Laureaci konkursu będą przyjęci na studia bez postępowania kwalifikacyjnego podczas rekrutacji, jeśli zechcą studiować Chemię lub Ochronę Środowiska na Uniwersytecie w Białymstoku.

Honorowy patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński oraz Dziekan Wydziału Biologiczno-Chemicznego Uniwersytetu w Białymstoku prof.dr hab. Beata Godlewska-Żyłkiewicz.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym uczniów startujących w konkursie była p. Krystyna Grzesik – nauczyciel chemii