Znamy już wyniki I etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach 2015/2016.

Olimpiada Wiedzy o MediachOlimpiada organizowana jest przez Instytut Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju, kształcącymi w zakresie dziennikarstwa, komunikacji społecznej i kulturoznawstwa.

Jej celem jest promocja wiedzy o środkach przekazu oraz docenienie młodych pasjonatów dziennikarstwa, komunikacji społecznej i nowych mediów.
Patronat nad Olimpiadą objęli Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Zadaniem uczniów, którzy zgłosili się do udziału w Olimpiadzie, było napisanie pracy na jeden z wybranych tematów:

- Dziennikarz w służbie lokalnej społeczności.
- Dziennikarz – odpowiedzialność za słowo.
- Media w 2020 r.
- Moja przyszła praca w mediach.
- Komunikacja w erze cyfrowej.

Następnie prace przesyłane były do Komitetów Okręgowych Olimpiady i tam oceniane. Oto wyniki, jakie uzyskali nasi uczniowie, za swoje prace:

- Michał Kułakowski (kl. IIb) - 100 pkt.
- Artur Jelski (kl. IId) - 97 pkt.
- Marek Kosacki (kl.IIIa) - 78 pkt.
- Daniel Paszko (kl. IIIa) - 56 pkt.

Cała czwórka zakwalifikowana została do kolejnego - okręgowego etapu Olimpiady, który odbędzie się 18 grudnia 2015 roku.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Małgorzata Kułakowska
opiekun uczniów