Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

„To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia.
Taki człowiek, który swoją wiedzą, mądrością, doświadczeniem
i sercem pomaga innym żyć”. – Paul Holbach

Dla wielu uczniów był to rok ciężkiej pracy, wielkiego zaangażowania, sprawdzenia swoich możliwości. Nasza szkoła wzięła udział w 62 różnych konkursach i olimpiadach. Średnio każdy z uczniów uczestniczył w trzech konkursach lub zawodach sportowych. Ale byli i tacy, którzy wzięli udział w kilkunastu konkursach. Wiele zakończyło się pełnym sukcesem, ponieważ nasi uczniowie zajęli czołowe miejsca lub zdobyli wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim lub ogólnopolskim. To zasługa Wasza i Waszych nauczycieli, którzy Was mobilizują, pomagają, dostrzegają potencjał i coraz więcej wymagają.

Ale szkoła to nie tylko klasówki, konkursy, olimpiady. Staramy się, aby wiedza przekazywana była ciekawie, dzięki nowoczesnym metodom nauczania, poprzez spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty, wycieczki i wyjazdy integracyjne. W bieżącym roku szkolnym odbyło się kilkanaście spotkań, dzięki którym mieliście możliwość poznać poetę i pisarza, blogerkę i dziennikarza, krytyków filmowych, podróżników, oficera brytyjskiej marynarki, wykładowców uczelni wyższych, prawników.

Uczniowie uczestniczyli w kilkunastu różnych projektach realizowanych przy współpracy z lokalnym środowiskiem, m.in. Biblioteką Publiczną, Związkiem Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej, Sokólskim Szpitalem, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym ale i projektach ogólnopolskich realizowanych przez Centrum Edukacji Nauczycieli, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Państwowy Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Pamięci Narodowej. Byliście tam gdzie działo się coś ważnego i coś ciekawego.

Wszystkie działania szkoły sprowadzały się do tego, aby młody człowiek poznał swoje możliwości, aby chciał odnaleźć siebie i swoje zainteresowania. Aby spróbował poznać swoje słabości, pokonał je i przezwyciężył. Każdy nawet mały sukces uczniów był wielką radością dla nauczycieli i dla mnie osobiście. Za to Wam dziękuję.

Dzisiaj chciałabym podziękować tym, którzy odnieśli sukces uzyskując świadectwa z wyróżnieniem:

• Weronika Maria Słoma 5,44 – najwyższa średnia w szkole
  • Paulina Michałowska 5,30
  • Martyna Ziziuk 5,00
  • Artur Lapata 4,88
  • Ewa Demska 4,82
  • Justyna Horczak 4,80
  • Marcin Łukaszewicz 4,75
  • Piotr Grusza 4,75 i 100% frekwencja

Jest też okazja do wręczenia podziękowań za wasze zaangażowanie i prace na rzecz klasy, szkoły i środowiska lokalnego :

• Cezary Wiszniewski Ia
  • Paweł Klepacki I b
  • Konrad Kubicki I b
  • Daria Szymaniuk I c
  • Dominika Tolko I c
  • Jakub Sawicki I d
  • Patryk Kieda I d
  • Emilia Wojdałowicz I d
  • Gabriela Wigda II ae
  • Przemysław Fidziukiewicz II ae
  • Natalia Olechno II ae
  • Natalia Głódź II ae
  • Weronika Sewastianik II ae
  • Dominika Krawel II ae
  • Gabriela Hołubowicz II bc
  • Krzysztof Szczesiul II bc
  • Róża Asanowicz II d
  • Paweł Łukowski II d

Szanowni państwo chciałabym podziękować uczniom i nauczycielom za to, że podjęliśmy się i sprostaliśmy trudnym wyzwaniom mijającego roku szkolnego. Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji V Zjazdu Absolwentów, tym którzy pracowali w dniu zjazdu, byli zaangażowani w organizację, ale i tym wszystkim którzy przez wiele tygodni pracowali w archiwum, izbie pamięci, w salach lekcyjnych - w ciszy i bez fleszy. Uczniom i nauczycielom, którzy zadbali o groby zmarłych profesorów. Dzięki Wam Absolwenci naszej szkoły z radością wrócili do swojej szkoły. Na jeden dzień z powrotem stali się młodymi ludźmi, którzy z tej szkoły wyruszyli w dorosłe życie. W wielu przypadkach były to wzruszające spotkania, spotkania absolwentów, których łączy Liceum w Sokółce.

Kolejnym wyzwaniem była organizacja IX Ogólnopolskiej Olimpiady Myśli Jana Pawła II. Uczestniczyło w niej 100 uczniów i opiekunów z 13 województw z całej Polski. Dzięki wspólnej pracy wielu osób, księdza Michała, zaangażowaniu uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników, pokazaliśmy, że nasza szkoła umie i może organizować konkursy ogólnopolskie. Za to wszystkim Państwu dziękuję.

Koniec roku szkolnego to również czas pożegnań. Pracę w naszej szkole kończy pani Agnieszka Backiel i ksiądz Michał Urban. W myśl słów pewnej znanej piosenki „ coś się kończy, coś się zaczyna” życzę, aby nowy początek dał państwu wiele radości satysfakcji, a to co dzisiaj się kończy było ważnym etapem waszego życia.

Wszystkim życzę bezpiecznych wakacji i dobrego odpoczynku. Abyśmy pełni sił i energii 4 września wrócili do szkoły. Wszystkiego dobrego.

Zapraszam do klas na rozdanie świadectw.

Iwona Grzybowska