Sokólski Fundusz Lokalny informuje

Młodzi i zdolni po raz kolejny mają szansę na zdobycie stypendium. Na wnioski przesłane przez organizacje stypendialne czekamy do 31 lipca 2017 roku.

Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundacja Agory i Fundusz Stypendialny Rodziny Wróblewskich zaprosiły lokalne organizacje (zamknięty katalog organizacji partnerskich) do nominowania kandydatów – utalentowanej młodzieży, do Programu Stypendialnego AGRAFKA.
Program AGRAFKA skierowany jest do wybitnej młodzieży w wieku gimnazjalnym i licealnym, wykazującej się humanistycznymi i ścisłymi uzdolnieniami, mającej pomysł na własny rozwój oraz pochodzącej ze społeczności, w których działają lokalne organizacje partnerskie.
Przy wyborze stypendystów, którego dokonuje Komisja Stypendialna brane są pod uwagę osiągnięcia (np. wygrane olimpiady, konkursy), sytuacja socjalno-bytowa kandydatów oraz ich pomysły na rozwój osobisty.

Stypendium wynosić będzie do 300 zł miesięcznie (przez 10 miesięcy). Nominacje kandydatów do stypendium Programu AGRAFKA przesyłają organizacje, zwane dalej nominatorami, które:

• realizują programy stypendialne zgodnie z celami statutowymi,
  • posiadają wiedzę i doświadczenie w realizacji programów stypendialnych,
  • posiadają status Ośrodka Działaj Lokalnie (ODL) lub są zrzeszone w Federacji Funduszy Lokalnych.

W wyjątkowych sytuacjach nominacje mogą składać inne organizacje pozarządowe, o podobnym profilu jak wyżej wymienione, jednakże każdorazowo muszą posiadać zgodę Akademii.
Lista ODL znajduje się na stronie: http://dzialajlokalnie.pl/log/przegladaj.html#.VysNnDHSNho
Lista Funduszy Lokalnych: http://www.ffl.org.pl/pl/czlonkowie

O nominacje do Programu Stypendialnego Agrafka z Fundacji Sokólski Fundusz Lokalny należy zgłosić do 27.VII.2017r.

Regulamin oraz wnioski dostępne są u pedagoga szkolnego.

Krystyna Moźejko-Andryszczyk