Siatkarze LO Sokółka Mistrzami Powiatu Sokólskiego

Sukcesem siatkarzy Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce zakończyły się Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce chłopców. Zawody odbyły się 15.04.2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół w Sokółce.

W turnieju uczestniczyły 4 drużyny: ZSR CKP Janów, ZSR Sokółka, ZSZ Sokółka oraz ZS Sokółka. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Siatkarze z sokólskiego „ogólniaka” wygrali wszystkie spotkania, zdobywając tym samym pierwsze miejsce i Puchar Starosty Sokólskiego. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adrian Bierko, uczeń klasy III B LO Sokółka.
„Mimo trzech zwycięstw należy potkreslić, że turniej był bardzo wyrównany – ocenia zawody Stanisław Marchiel, trener siatkarzy LO Sokółka. Nasze mecze nie były jednostronne. Rywale często nam uciekali na kilka punktów, przez co końcówki setów były bardzo nerwowe. Oprócz doświadczenia, umiejętności i zimnej krwi, nie zabrakło nam również szczęścia. Suma tych czynników spowodowała, że to nasz zespół stanął na najwyższym stopniu podium. To ostatni turniej naszej drużyny w tym składzie. Kilku chłopaków kończy szkołę i w przyszłym sezonie będziemy budować drużynę od nowa. Dlatego chciałem serdecznie podziękować całemu zespołowi, a w szczególności zawodnikom z klas III za wspólną siatkarską przygodę i sukcesy, które udało się nam osiągnąć w zawodach powiatowych i wojewódzkich”
Wyniki:
ZS Sokółka – ZSR Sokółka 2 : 0
ZS Sokółka – ZSR CKP Janów 2 : 0
ZS Sokółka – ZSZ Sokółka 2 : 1

Klasyfikacja końcowa:
1.ZS Sokółka 8 pkt.
2.ZSZ Sokółka 7 pkt.
3.ZSR CKP Janów 3 pkt.
4.ZSR Sokółka 0 pkt.
Skład zespołu LO Sokółka:
Mateusz Harasimowicz (IIb), Karol Woronowicz (IIb), Karol Zielenkiewicz (IIId), Paweł Ignatowicz – kapitan zespołu (IIId, Adrian Bierko (IIIb), Radek Skolmowski, Łukasz Puszko, Mateusz Maliszewski (IIc); Stanisław Marchiel – trener zespołu