Klasy mundurowe z LO Sokółka z wizytą w jednostce wojskowej

W dniu 14.04.2016 r. uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Sokółce odwiedzili 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy. Wizyta w jednostce wojskowej była dla młodzieży nowym doświadczeniem. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali historii pułku oraz poznali specyfikę służby żołnierzy zawodowych. Najwięcej emocji wzbudził pokaz sprzętu oraz uzbrojenia.

Współpraca z 18 Białostockim Pułkiem Rozpoznawczym jest kolejnym elementem oferty edukacyjnej dla klas mundurowych sokólskiego ogólniaka. Zaplanowane już są kolejne etapy współpracy z wojskiem. Będą to działania praktyczne realizowane podczas obozu mundurowo – sportowego.
„Młodzież interesuje się wojskiem. – mówi Stanisław Marchiel, wychowawca klasy mundurowej Id. Dzisiejsza wizyta to potwierdziła. Wojsko to ciekawa alternatywa jeżeli chodzi o przyszłość młodych ludzi. Mogą się tu odnaleźć osoby o różnych zainteresowaniach i umiejętnościach. Jednak jak podkreślają sami żołnierze, służb mundurowych nie można traktować jako pracę. Jest to służba, która musi być połączona z pasją i zainteresowaniem. Aby w wojsku osiągnąć sukces niezbędne są też dobre wyniki w nauce i zdanie matury na wysokim poziomie.”

Stanisław Marchiel
wychowawca klasy Id