Podsumowanie XIII edycji konkursu wiedzy o Rosji pt. ,, WOŁGA"

Paweł Jacewicz i Natalia LisowskaMiłym akcentem kończymy rok szkolny 2015/16. W poniedziałek 20 czerwca w Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku odbyło się podsumowanie XIII Edycji Konkursu Wiedzy o Rosji. Podobnie, jak w ubiegłym roku nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca. Paweł Jacewicz, już absolwent klasy 3b, odebrał nagrodę za I miejsce, a Natalia Lisowska, uczennica kl. IId zajęła miejsce II.

Uczestnicy tegorocznej edycji konkursu, poświęconej rzece Wołdze, pisemnie i ustnie odpowiadali na różnorodne pytania związane z motywem przewodnim. Dotyczyły one m.in. wydarzeń historycznych, geografii, botaniki, przykładów przedstawiania rzeki w sztuce, Polaków, związanych z Wołgą czy też legendy o ,,czarnej Wołdze". Dodatkowe punkty można było otrzymać za udzielanie odpowiedzi w języku rosyjskim. Mocną stroną naszych uczestników była wiedza merytoryczna, ale również płynne posługiwanie się językiem rosyjskim. Zwycięzcom gratulujemy i czekamy na naśladowców.

Irena Szymaniuk
nauczyciel języka rosyjskiego